Seuratason koulukilpailut 27.6. (tulokset)


Luokka I Perusmerkin kouluohjelma
tuomarina toimi Mari Lehtikunnas

1.      Jenni Putro             Augustina Pomelina      Urat            99p     76,15%
2.      Eija Puisto             Carla                   MySeRa          94p     72,15%
3.      Maria-Katariina Rahkala Feniks                  LitRa           92p     70,77%
3.      Anni Salo               Linnanvouti             Urat            92p     70,77%
3.      Noora Lindfors          Aamun Ihme              TR              92p     70,77%
 
--------------------------------------------------------------------------------------

6.      Camilla Salonen         Felix II                MySeRa          90p     69,23%
7.      Nea Siivonen            Juliette Perfection     Laukka          88p     67,69%
7.      Anniina Kinnala         Wasaborg's Victor       Urat            88p     67,69%
7.      Milka Kaitanen          Jussilan Heartbreaker   MySeRa          88p     67,69%
10.     Doris Heinänen          Mary-Lex                MeRa            85p     65,38%
11.     Elvira Koivisto         Bianca                  MySeRa          85p     65,38%
        Jenni Heikkilä          Procol Harum            NaR             hylätty



Luokka II Aikuisohjelma 2002
tuomarina toimi Katja Törrönen

1. 	Elisa Pirilä		Domina Diva		Urat		139p	66,19%
2.	Maria Aromaa	        Unetar			Urat		138p	65,71%
3.	Eija Puisto		Carla			MySeRa	        135p	64,29%
4.	Emilia Salonen		Prinses Beauty		Varsa		134p	63,81%
4.	Jenni Putro		Augistina Pomelina	Urat		134p	63,81%
6.      Camilla Salonen		Felix II		MySeRa	        131p	62,38%
7.	Siiri Kaskinen		Puteri			Peg		130p	61,90%
7.	Nea Siivonen		Juliette Perfection 	Laukka	        130p    61,90%
7.	Jonna Sura		Maroni			Urat		130p	61,90%
7. 	Maria-Katariina Rahkala	Feniks			LitRa		130p	61,90%

--------------------------------------------------------------------------------------

11.	Noora Lindfors		Aamun Ihme		TR		129p	61,43%
11.	Mira Karhunen		Edia			VALKÜR	        129p	61,43%
13.	Emmi Laasa		Reelika			KAURA		128p	60,95%
14.	Jenni Heikkilä		Procol Harum		NaR		127p	60,48%
14.	Milka Kaitanen		Jussilan Heartbreaker	MySeRa	        127p	60,48%
16.	Doris Heinänen		Mary-Lex		MeRa		126p	60,00%
17.	Lotta Stenij		Mr. Proyceto		MT-TEAM	        125p	59,52%
17.	Anniina Kinnala		Wasaborg's Victor	Urat		125p	59,52%
17.	Anne Palin		Klassika		SiikRa		125p	59,52%
17.	Katja Veijalainen	Valon Rokkari		K-AR		125p	59,52%
17.	Lotta Stenij		A.T.Pamina		MT-TEAM	        125p	59,52%
22.	Anni Salo		Linnanvouti		Urat		124p	59,05%
23.	Kirsi Kauppi		Nora			TR		121p	57,62%
24.	Inka Rajala		Karolus			SiikRa		118p	56,19%
24.	Henrietta Kulmanen	Brenette Dill		VALKÜR	        118p	56,19%
26. 	Mari Uusikartano	Konsuela		Urat		114p	54,29%
27.	Noora Vahter 		Vilen Vili		Urat		113p	53,81%
28.	Elvira Koivisto		Bianca			MySeRa	        97p	46,19%



Luokka III Helppo B:0 2009
tuomarina toimi Katja Törrönen
1.	Mervi Jaakkola		May Weltekord		LaRa		160p	64%	
2.	Sara Vahter		Piipon Salko		Urat		155p	62%

-------------------------------------------------------------------------------------

3.	Johanna Aromaa	        Unetar			Urat		151p	60,4%
4.	Emilia Salonen		Prinses Beauty		VARSA		147p	58,8%
5.	Mari Uusikartano	Konsuela		Urat		138p	55,2%
6.	Henrietta Kulmanen	Brenette Dill		VALKÜR	        137p	54,8%