TULOKSET 15.6.2008

Noble Vakka Cup -pisteet:
Noble Vakka Cup -luokista pisteitä jaettiin seuraavasti:

ponit:
Stiina Ahlroos - Smedhust Örjän (VARSA) 5p.
Laura-Sofia Koivunen - Ikarus Ger (LuRa) 4p.
Carita Hoikkala – Firehill's Remix (URAT) 3p.
Helmi Nurminen – Hetino (Lara) 2p.
Nea Siivonen - Juliette Perfection (Laukka) 1p.


hevoset:
Anu Teinilä Weston Regal (URAT) 5p.
Karin Laurila - Ikarus Ger (LuRa) 4p.
Minna Meriläinen – Höpsy (RUSKO) 2,5p.
Teija Kuparinen - Rosiro (LaRa) 2,5p.
Kirsi Kauppi - Warm Little Sun (TR) 0,5p.
Pia Matikainen – Estella (RUSKO) 0,5p.

 

Luokka I   Perusmerkin kouluohjelma

 

 

 

           a) Avoin kokemattomille poniratsukoille

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

1.

Helmi Nurminen

Hetino

LaRa

82p.

63,84%

 

2.

Eevi Lindroth

Mary Lex

MeRaTa

82 p.

63,07%

 

3.

Paula Polojärvi

Rjurik

Urat

80p.

61,53%

 

4.

Camilla Aarnio-Wihuri

Cindy

PaRS

78p.

60,00%

 

5.

Jasmin Rinkinen

Malte

TR

Ei hyv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka I Perusmerkin kouluohjelma

 

 

 

 

b) Avoin kokemattomille hevosratsukoille

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anu Teinilä

Kongas Reeti

Urat

91p.

70,00%

 

2.

Taru Pentikäinen

Spitfire's Bandit

KaKe

82p.

63,07%

 

3.

Sonja Westerlund

Forseti

TSR

80p.

61,53%

 

4.

Laura-Sofia Koivunen

Moonlights Rosalinda

LuRa

74p.

56,92%

 

 

 

 

 

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka II Helppo C:1 2000

 

 

 

 

 

a) avoin poniratsukoille, luokka on samalla Noble Vakka Cupin 1. osakilpailu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Stiina Ahlroos

Smedhust Örjän

VARSA

132p.

66%

.

2.

Laura-Sofia Koivunen

Ikarus Ger

LuRa

123p.

61,5%

 

3.

Karita Hoikkala

Firehills Remix

Urat

121p.

60,5%

.

4.

Helmi Nurminen

  Hetino

Lara

113p.

56,5%

 

5.

Nea Siivonen

Juliette Perfection

Laukka

99 p.

49%

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka II Helppo C:1 2000

 

 

 

 

 

b) avoin hevosratsukoille, luokka on samalla Noble Vakka Cupin 1. osakilpailu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anu Teinilä

Weston Regal

Urat

140p.

70%

 

2.

Karin Laurila

Ikarus Ger

LuRa

135p.

67,5%

 

3.

Minna Meriläinen

Höpsy

RUSKO

133p.

66,5%

 

3.

Teija Kuparinen

Rosiro

LaRa

133p.

66,5%

 

5.

Kirsi Kauppi

Warm Little Sun

TR

131p.

65,5%

 

5.

Pia Matikainen

Estella

RUSKO

131p.

65,5%

 

7.

Anu Teinilä

Kongas Reeti

Urat

129p.

64,5%

 

7.

Jonna Sura

Maroni

Urat

129p.

64,5%

 

9.

Nina Lindström

Prizeman

KaKe

126p.

63%

 

9.

Janina Mäkinen

Haldar

RUSKO

126p.

63%

 

9.

Siiri Kaskinen

Puteri

Peg

126p.

63%

 

12.

Heli Oksanen

Jack C

LoR

124p.

62%

 

13.

Tiia Hopia

Hiluvire

VARSA

123p.

61,5%

 

13.

Laura Kallioinen

Rosiro

Urat

123p.

61,5%

 

13.

Outi Tamminen

Kapeli

UR

123p.

61,5%

 

16.

Hanna Helminen

Ship

TUR

121p.

60,5%

 

17.

Emmi Hellsten

Rokki-Mikki

MeRa

117p.

58,5%

 

18.

Riikka Nieminen

Tessarossa

Urat

116p.

58%

 

18.

Mona Lempiäinen

Rokki-Mikki

MeRa

116p.

58%

 

20.

Laura-Sofia Koivunen

Moonlights Rosalinda

LuRa

115p.

57,5%

 

21.

Fanni Vapola

Amanda VI

VALKÜR

114p.

57%

 

22.

Meri Kahala

Nightwish

LuRa

111p.

55,5%

 

23.

Sanna Hakala

Leimu Amotar

RAURAT

109p.

54,5%

 

24.

Sofia Virta

Polo IV

LitRa

108p.

54%

 

24.

Taru Pentikäinen

Spitfire's Bandit

KaKe

108p.

54%

 

24.

Henrietta Kulmala

Brenette Dill

VALKÜR

108p.

54%

 

27.

Emmilotta Lamberg

Amanda VI

VALKÜR

102p.

51%

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka III K.N. Special

 

 

 

 

 

Avoin kaikille

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Kirsi Kauppi

Warm Little Sun

TR

169p.

65%

 

2.

Pia Matikainen

Estella

RUSKO

164

63%

 

3.

Tiia Hopia

Hiluvire

Varsa

162p.

62,3%

 

4.

Tea Kaila

Litten Kiilto

RAURAT

155p.

59,6%

 

5.

Siiri Kaskinen

Puteri

Peg

153p.

58,8%

 

6.

Nina Lindström

Prizeman

KaKe

152p.

58,5%

 

7.

Henrietta Kulmanen

Brenette Dill

VALKÜR

143p.

55%

 

8.

Meri Kahala

Nightwish

LuRa

140p.

53,8%

 

9.

Laura Jääskeläinen

Cosma Corboni

TR

138p.

53,08%